وبلاگ دكتر علي يگانه
فوق تخصص جراحی زانو ، جراحی لگن و فوق متخصص ارتوپدی

محل درج آگهی و تبلیغات
نوشته شده در تاريخ سه شنبه 8 آبان 1397 توسط draliyeganeh

تعویض مفصل زانو

بعضي مفاصل فرسايش بيشتري دارند و بعضي كمتر اما تقريباً همه ي مفصل ها در اثر كهولت سن دچار فرسودگي شده و مقداري از كارايي خود را از دست ميدهند و مقداري از صافي مفصل و صافي غضروف ها را از دست ميدهند.اما برخي التهاب باعث تسريع در از بين رفتن مفاصل مي شود مهمترين علت ضربه است.

ژنتيك يا ارث بردن و تغذيه به مقدار كمي مي‌تواند موثر باشد نوع زندگي يا لايف استايل هم مي‌تواند موثر باشد.

جراحي زانو

برخي مفاصل ذات زودتر دچار فرسايش مي‌شوند مثل مفاصل زانو و ستون فقرات اين مفاصل زودتر و بيشتر از ساير مفاصل از بين ميرود گاهي به دليل ضربه خوردن مفصل به طور ناگهاني تخريب مي‌شود و براي هميشه غير قابل برگشت است بشر از ديرباز به فكر افتاد كه وسيله‌اي را جايگزين مفصل كند.

در ابتدا غضروف ها را به صورت كامل خارج مي كردند و متوجه مي شدند كه پايداري و كارايي مفصل به طور كلي از بين ميرود همانند ورود صنعت به تمام قسمت‌هاي زندگي بشر صنعت وارد پزشكي هم شد.علوم صنعتي و مهندسي توانستند در بحث مفاصل بسيار موفق باشند.تعويض مفصل به صورت ابتدايي حدود ۴۰، ۵۰ سال پيش روي مفاصل هيپ و زانو انجام شد سپس با پيشرفت بشر در زمينهتعويض مفصل نوع مواد به گونه اي تغيير كرد كه كارايي بيشتري داشته باشند و تاثير منفي روي بدن نداشته باشد كه در اصطلاح به اين امر bioavailability مي‌گويند .

http://draliyeganeh.com/برچسب ها : تعویض مفصل زانو ، تعویض مفصل لگن ، جراحی زانو ، جراحی لگن ، دکتر علی یگانه ، مفاصل زانو ،
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک | قدرت : بلاگ یو